Uluslararası Finans Bölümü Nedir?

Uluslararası Finans

Uluslararası Finans bölümü, Uluslararası Finans taban puanları, Uluslararası Finans iş imkanları ve maaşları, Uluslararası Finans hakkında bilgi

Uluslararası Finans Programı; uluslararası iş yapan banka ve şirketlerle, borsalarda çalışacak elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

Kişisel Özellikler
Programda okumak isteyenlerin; üst düzeyde sayısal yeteneğe sahip, matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, olayları iyi analiz edebilen uzak görüşlü ve tedbirli bireyler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarı şansını artırıcı bir etmen olabilir.

Dersler ve Eğitim Süreleri
Programın öğretim süresi dört yıldır. Uluslar arası finans programı; Fakülte olarak LYS puan türü ile Yüksek Okul olarak ise YGS puan türü ile öğrenci almaktadır. Öğretim süresince; Hukuk, İstatistik, Bilgisayar, Yönetim Muhasebesi, Finansal Raporlama ve Maliyet Analizi, Sözleşme Hukuku, Mikro Ekonomi ve Bilişim Sistemleri gibi dersler okutulmakta, ayrıca İngilizce eğitimine ağırlık verilmektedir.

Sosyal Statü ve Ünvanlar
Mezunlara ? Lisans Diploması? verilir. Mezunlar ?Uluslararası Finans Uzmanı? unvanı ile çalışmaktadırlar. Uluslararası Finans uzmanları çalıştıkları şirketlerin kaynaklarını iyi kullanıp kullanmadıklarını analiz eder; hesaplarını düzenler; verimliliklerinin artırılması için geleceğe dönük planlarının yapılmasına katkıda bulunurlar.

Çalışma Sahaları
Mezunlar orta ve büyük ölçekli ulusal şirketlerle, Türkiye?de etkinlik gösteren uluslararası şirketlerde görev alabilirler.