İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü

İtalyan Dili ve Edebiyatı

İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü,İtalyan Dili ve Edebiyatı taban puanları,İtalyan Dili ve Edebiyatı iş imkanları ve maaşları,İtalyan Dili ve Edebiyatı hakkında bilgi

İtalyan Dili ve Edebiyatı Programı; İtalyan Dili, Kültürü, Tarihi ve Edebiyatını tanıyan nitelikli öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar.

Kişisel Özellikler
İtalyan Dili ve Edebiyatı Programında okumak isteyenlerin; dil ve edebiyata ilgili ve dil öğrenmeye karşı yetenekli kişiler olmaları gerekir.

Dersler ve Eğitim Süreleri
Programın öğretim süresi dört yıldır. Bu sürecin ilk iki yılını ağırlıklı olarak dil öğrenimi oluşturur. Sonraki dönemde ise, gramer, çeviri ve kompozisyon dersleri devam etmekle birlikte Roma Edebiyatından günümüz Çağdaş İtalyan Edebiyatına kadar gelişen sürecin incelenmesi ağırlıktadır.

Sosyal Statü ve Ünvanlar
İtalyan Dili ve Edebiyatı Programından mezun olanlar ?Filolog? unvanını alırlar.

Çalışma Sahaları

Mezunlar, mütercim-tercüman, turist rehberi, dış ticaret uzmanı olarak çalışabilirler. Dil öğretimi yapan kurumlarda (Konservatuar, İtalyan Lisesi, TÖMER, v.b.) öğretmenlik yapabilir; Devlet kurumlarında, bankalarda, uluslararası ticaret yapan şirketlerde ve turizm ile ilgili kuruluşlarda çevirmen olarak görev alabilirler.