Bitlis Eren Üniversitesi Hakkında Bilgi

Bitlis Eren Üniversitesi Hakkında Bilgi  

Bitlis Eren Üniversitesi hangi bölümler var,Bitlis Eren Üniversitesi taban puanları ve sıralamaları nedir? Bitlis Eren Üniversitesi okuamak için gerekli şartlar ,üniversite adresi ulaşım olanakları , üniversitede konaklama yurt bilgileri ,Bitlis Eren Üniversitesi Şikayet istek ve önerileriniz ,öğrenci işleri,akademik takvimi,üniversite rektörlüğü gibi genel bilgiler içerir.

Üniversite seçimi, kişinin hayatı boyunca psikolojik iyi olma halini, mutluluk ve doyum hislerini belirleyen başlıca etmenlerden biridir. Kişi, sahip olduğu meslek aracılığıyla kendisini ifade edebildiğinde, üretken olabildiğinde, yaptığı işi anlamlı ve kendisine uygun bir tercih olarak gördüğünde, iş yaşamında başarı elde edebilir ve yükselebilir, hayattan zevk alabilir ve huzurlu, mutlu bir yaşam sürdürebilir. Tersi durumda ise, kişinin iş yaşamında isteksizlik, motivasyonsuzluk, tükenmişlik gibi olumsuz hisler ve durumlarla karşılaşması olasıdır. Bu ise hem işyerindeki performansı olumsuz yönde etkileyebilir, hem de kişinin genel anlamda yaşam doyumunu azaltabilir. Bu nedenle, kişinin meslek ve üniversite seçiminde dikkatli olması ve kendisini mutlu edecek bir kariyere yönelmesi bu doğrultuda üniversite seçimini dikkatlice yapması önemlidir.

Tarihçe
Üniversite 2007 yılında kurulan, Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri.

Kısaca
Binlerce yıllık geçmişe sahip Bitlis’in bilim ve araştırma merkezi olan Bitlis Eren Üniversitesi ismini kurulmasına destek olan Ahmet Eren’den almıştır. 2007 yılında kurulan üniversitenin kampüsü henüz inşaat halinde. Öğretimini şehrin içinde yer alan yerleşkelerinde sürdüren üniversite, kendi deyimiyle ‘Bilimin yeni güneşi’.

Bitlis Eren Üniversitesi 3 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu ve 7 farklı lisans programıyla öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Bilimsel anlamda hızlı bir gelişim gösteren üniversite düzenlediği Dragon Festivali ve sporda gösterdiği başarılarla dikkat çekiyor. Ayrıca akıllı sınıf donanımı ile öğrencilerin öğrenme deneyimini zenginleştiren üniversite, araştırma ve uygulama projeleri için sahip olduğu altyapı ile Türkiye’de ilk sıralarda yer alıyor.

Konum ve Yerleşme
Bitlis Eren Üniversitesi şehrin içinde yer alan yerleşkelerde öğretimini sürdüüyor. Ancak üniversitenin kampüs inşaatı sürmekte. Yerleşkelerinin şehrin içinde yer alması öğrencilerin ve diğer üniversite personelinin şehrin tarihi ve kültürel dokusunu tanımasının yanı sıra diğer imkanlarından faydalanmalarına da olanak sağlıyor.

Öğrenci Yapısı
Üniversitenin öğrencilerinin %30’unu kız öğrenciler oluşturuyor.

Kampüs Hayatı
Bitlis Eren Üniversitesi coğrafi konumundan dolayı öğrencilere kış sporları, dağcılık ve su sporları gibi pek çok sportif aktivite olanağı sunmasının yanı sıra öğrencilerin konaklama ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için yurtlara, kantin ve yemekhanelere sahip.

Öğrenci Yaşamı
Üniversite öğrencileri ders dışında boş zamanlarını değerlendirmek, yeni insanlarla tanışmak ve yeni hobiler keşfetmek için pek çok olanağa sahip. Üniversitede kış sporları ve halk oyunları eğitimlerinin veriliyor olmasının yanı sıra 18 adet öğrenci kulübü bulunuyor. Öğrenciler spor takımlarına katılarak hem üniversite içinde düzenlenen hem de üniversitelerarası spor müsabakalarına katılma olanağına sahipler.

Bitlis Eren Üniversitesi fakülteleri, yüksekokulları, meslek yüksekokulları, enstitüleri ve araştırma merkezleriyle gelişmeye ve zenginleşmeye devam ediyor. 16.000’i aşkın basılı kitap kaynağına sahip bir kütüphaneye, 100’e yakın akademik personele ve 3.000’i aşkın öğrenciye sahip olan üniversite 7 farklı lisans programı ile öğretimini sürdürüyor. Bitlis Eren Üniversitesi, araştırma ve uygulama için sahip olduğu yazılım ve donanım altyapısı ile dikkat çekiyor.

Bitlis Eren Üniversitesi taban puanları en yüksek programları Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmet ve Türk Dili ve Edebiyatı olarak sıralanabilir. Üniversitenin en yüksek kontenjanlı programları ise Hemşirelik, Sosyal Hizmet ve Türk Dili ve Edebiyatı oldu. Ayrıca üniversitenin tüm programları içinde en fazla tercih edilen programlar Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik ve Hemşirelik olarak öne çıkıyor.

Bitlis Eren Üniversitesi İletişim Bilgileri

    www.beu.edu.tr
Email
    [email protected]
Telefon
    0.434.228 51 70
Adres
    Hüsrevpaşa Mah. 213 Sok. Sosyal Konutlar PK: 13000 Bitlis