Avrasya Üniversitesi Hakkında Bilgi

Avrasya Üniversitesi Hakkında Bilgi  

Avrasya Üniversitesi hangi bölümler var ,Avrasya Üniversitesi taban puanları ve sıralamaları nedir? Avrasya Üniversitesi okuamak için gerekli şartlar ,üniversite adresi ulaşım olanakları , üniversitede konaklama yurt bilgileri ,Avrasya Üniversitesi Şikayet istek ve önerileriniz ,öğrenci işleri,akademik takvimi,üniversite rektörlüğü gibi genel bilgiler içerir.

Üniversite seçimi, kişinin hayatı boyunca psikolojik iyi olma halini, mutluluk ve doyum hislerini belirleyen başlıca etmenlerden biridir. Kişi, sahip olduğu meslek aracılığıyla kendisini ifade edebildiğinde, üretken olabildiğinde, yaptığı işi anlamlı ve kendisine uygun bir tercih olarak gördüğünde, iş yaşamında başarı elde edebilir ve yükselebilir, hayattan zevk alabilir ve huzurlu, mutlu bir yaşam sürdürebilir. Tersi durumda ise, kişinin iş yaşamında isteksizlik, motivasyonsuzluk, tükenmişlik gibi olumsuz hisler ve durumlarla karşılaşması olasıdır. Bu ise hem işyerindeki performansı olumsuz yönde etkileyebilir, hem de kişinin genel anlamda yaşam doyumunu azaltabilir. Bu nedenle, kişinin meslek ve üniversite seçiminde dikkatli olması ve kendisini mutlu edecek bir kariyere yönelmesi bu doğrultuda üniversite seçimini dikkatlice yapması önemlidir.


Tarihçe

Avrasya Üniversitesi, Maçka İmar Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmet Vakfı tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Kısaca
Trabzon’da kurulan Avrasya Üniversitesi Karadeniz Bölgesi’nde öğrenci alımına başlayan ilk vakıf üniversitesi olma özelliğini taşıyarak 6 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 meslek yüksekokulunda eğitim- öğretim faaliyetine başladı. 2011- 2012 öğretim yılında öğrencilere kapılarını açan üniversite gelecek yıllarda Türkiye’nin önemli bilim ve araştırma merkezlerinden biri olmayı hedefliyor.

Konum ve Yerleşke
Avrasya Üniversitesi bugün faaliyetini sürdürdüğü Pelitli Yerleşkesi ve yapımı henüz tamamlanmamış olan Yomra Yerleşkesi olmak üzere 2 farklı yerleşkeye sahip.

Genç ve gelişmekte olan üniversiteler arasında yer alan Avrasya Üniversitesi’nin bugün 6 fakültesi, 2 yüksekokulu, 1 meslek yüksekokulu ve 2 enstitüsü bulunuyor.

Avrasya Üniversitesi taban puanları en yüksek programları Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Türk Dili ve Edebiyatı olurken üniversitenin en yüksek kontenjanlı bölümleri Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Rus Dili ve Edebiyatı oldu. Avrasya Üniversitesi programları içinde rekabetin en fazla olduğu programlar ise Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Kamu Yönetimi olarak dikkat çekiyor.


Avrasya Üniversitesi İletişim Bilgileri

    www.avrasya.edu.tr
Email
    [email protected]
Telefon
    0.462.334 05 50
Adres
    Adnan Kahveci Mahallesi Rize Caddesi No: 226 Trabzon/TÜRKİYE