Aöf Sınav Giriş Belgesi

AÖF AÇIKÖĞRETİM SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL  ÇIKARMA ALINIR  ?

AÖF sınav giriş belgelerinin edinilebilmesi için gerekli olan ilk şey AÖF bürolarından kişilere özel olarak verilen şifredir. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri bu şifre ile Anadolu Üniversitesi resmi sitesi https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim üzerinden öğrenci bilgi sistemine girebilir, AÖF sınav giriş yerlerini kolayca öğrenebilir. Ayrıca sınava girmek için ihtiyacınız olan AÖF Sınav Giriş Belgesi’ni de yine aynı yerden edinebilir. Öğrenciler bu belgede yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Fotoğraflı AÖF Sınav giriş belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

SINAVA GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

SINAV SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

Aöf sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak Yayınlanacak olan sınav giriş belgesi ile öğrenciler sınava girecekleri merkezi öğrenecek. AÖF sınav giriş belgesi, genellikle sınava 1 hafta süre kala yayınlanmaktadır. AÖF sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı. Sosyal medya kullanıcıları ise AÖF giriş yerlerinin hala açıklanmamasına itiraz ediyor.

Aöf sınav giriş belgesi almak Açıköğretim Fakültesi öğrenciler, sınav giriş belgelerinin yayınlanmasını beklerken, bir yandan da yaklaşan vize sınavlarının tarihini merak ediyor.

Aöf sınav giriş belgesi alamıyorum telefonunuz da bulunan tarayıcıdan aof.anadolu.edu.tr adresine girdiğinizde TC Kimlik ve Parolanız ile giriş yaptığınız da karşınıza “Sınav İşlemleri” bağlantısı gözükmemektedir. Bunun sebebi mobil’den girdiğiniz için ve sitenin mobil arayüzünü görüntülüyor olmanızdan kaynaklanmaktadır.

Mobil’den giriş yaptığınızda tarayıcının ayarlarından “Masaüstü sitesi iste” butonuna tıkladığınızda “Sınav İşlemleri” bağlantısını görüyor ve “Sınav Giriş Belgenizi” görüntülüyor olacaksınız.

Aöf sınav giriş belgesi sorgulama ve sınava Girmek İçin Gerekli Belgeler

1- Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

2- Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Geçersiz Belgeler

Öğrenci Kimlik Kartı

Sürücü Belgesi (Ehliyet)

Mesleki Kimlik Kartları

Askeri Kimlik Belgesi

Baro Kartı