Aöf Mail Adresi Alma

E-Posta Adresi Oluşturma ve Güncelleme
 
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerimizin e-posta adreslerinin güncel olmaması ya da sistemde kayıtlı e-posta adreslerinin olmamasından dolayı öğrencilerimizle bilgi paylaşımı konusunda bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Bu doğrultuda öğrencilerimizin e-posta adreslerini güncellemesi, e-posta adresleri mevcut değilse yeni bir e-posta adresi alması gerekmektedir.
 
@aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz yoksa http://mail.anadolu.edu.tr/web/yenieposta.aspx bağlantısı üzerinden yeni “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta adresinizi oluşturabilirsiniz. E-posta adreslerine ulaşma isteğimizin sebebi sizlerle bilgi paylaşımı sağlayabilmek ve iletişimde sorun yaşamamaktır.
 
Eğer @aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta hesabınızı aktif olarak kullanmıyorsanız farklı özel, ücretsiz e-posta sağlayıcılardan (Gmail, Hotmail, Yahoo, Yandex vb.) aldığınız e-posta adresinizi de sisteme iletişim adresiniz olarak kaydedebilirsiniz.
 
Aşağıdaki anlatımlar e-posta alımı konusunda sizlere yardımcı olacaktır.
 
@aof.anadolu.edu.tr uzantılı E-Posta Adresi Oluşturma
 
@aof.anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz yoksa http://mail.anadolu.edu.tr/web/yenieposta.aspx bağlantısı üzerinden yeni “@aof.anadolu.edu.tr” uzantılı e-posta adresinizi oluşturabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Internet hesabınız var ve henüz üniversitemizden herhangi bir e-posta hesabı almadıysanız, kendiniz için e-posta hesabı oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer internet hesabınız yoksa nasıl alabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Yeni e-posta adresi oluşturma işlemine başlamadan önce geçerli şifrenizin, şifre politikamızda belirtilen kural ve kısıtlamalara uygun olduğundan emin olmalısınız. Şifre politikamıza uygun olmayan şifreyle deneyeceğiniz e-posta oluşturma işlemi başarılı olmayabilir. Ayrıntılı bilgiyi Şifre Değişikliği sayfamızda bulabilirsiniz

E-posta hesabı oluşturma işlemine başlamak için aşağıdaki alanları doldurup DEVAM ET tuşuna basınız.

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Hatırlatma kaydım var!
Eğer şifre hatırlatma kaydı yaptırdıysanız Şifre Hatırlatma sayfasına giderek şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Hatırlatma kaydım yok!
Üniversite Çalışanları : Personel Dairesine giderek yeni şifrelerini alabilirler.
Örgün Öğrenciler : Öğrenci İşlerine giderek yeni şifrelerini alabilirler.
AÖF Öğrencileri : En yakın AÖF Bürosuna giderek yeni şifrelerini alabilirler.

Yeni şifre talebinde bulunmak için şahsen ilgili birime başvurmalısınız. Telefon, posta, e-posta veya üçüncü şahıslar aracılığıyla yapılacak başvurularda şifre alamazsınız.