AÖF ikinci dönem sınav soruları ve cevapları

AÖF ikinci dönem sınav soruları ve cevapları yayınlandı, sonuçlar ne zaman açıklanacak? Sorular ve cevaplar e-Kampüs sitesinde yayınlanırken, kısa cevaplı ve açık uçlu sorulardan ötürü sınava giren birçok öğrencinin zorlandığı görüldü. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav sistemi olan “dört yanlış-bir doğru silmesi” öğrenciler tarafından sıklıkla eleştiriliyor. Sonuçlar ve AÖF (final) sınav tarihleri ne zaman başlıyor? Son sınav olan “AÖF üç ders sınavı” ne zaman?

Referandumdan ötürü sınavlar 29-30 Nisan tarihinde yapılırken, sınavların ardından 6 gün geçti. Sınava girenler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ederken, Anadolu Üniversitesi sonuçlardan önce soruları ve cevapları e-Kampüs sitesinde yayınlandı. Sonuçlar ise Açıköğretim Fakültesi’nin resmi sayfasında açıklanacaktır. Sonuçları bekleyen öğrenciler yeni sınav sistemi olan “kısa cevaplı sorular”dan ötürü oldukça sıkıntılı durumda. Bilgiye yönelik sorulan yeni sınav sisteminde öğrencilerin birçoğu bu tarz sorulara cevap verilmediği görüldü.

AÖF VİZE SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Sınavlardan 15-30 gün sonra sonuçlar açıklanacak.

AÖF FİNAL SINAV TARİHLERİ

Son sınavlar 3 Haziran ile 4 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav tarihlerinde değişiklik olduğu taktirde haber içeriğimizde yer alacaktır.

SON SINAV: ÜÇ(3) DERS SINAVI NE ZAMAN?

Yeni sınav sistemi içerisinde yer alan üç ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır.

Kısa cevaplı ve açık uçlu sorular sorulacak mı? Hangi derslerde yeni sınav sistemi uygulanacak?

Yeni sınav sistemi içerisinde yer alan ve bilgiyi ölçen kısa cevaplı sorular, Açıköğretim sınavlarında da sorulacaktır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni sınav sistemine dair önemli açıklamalarda bulunurken, açık uçlu soruların hangi derslerde sorulacağını söyledi. Gündoğan, Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soruların sorulacağını açıkladı.

Üç ders sınavına girebilmek için şartlar nelerdir?

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin güz ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ veya YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.
Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.