AÖF 4 yanlış 1 doğruyu götürecek

Anadolu aöf yeni uygulama ile yine öğrencileri sıkıntıya düşürecek.

Ata aöf 4 yanlış 1 doğruyu götürme uygulamasını getirdikten sonra Anadolu aöf öğrencileri tarafından uzun zamandır tartışma konusu olan 4 yanlış 1 doğruyu bizdede uygulayacakmı sorusu cevap buldu.

10 ekim 2016’da TRT Okul programında soruları cevaplayan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan konu ile ilgili açıklama yaptı.

“YÖK ölçme degerlendirme ile ilgili bir standart oluşturmak istiyor. YÖK’ün belirlemiş olduğu usul ve esaslara göre bu yıldan itibaren Açıköğretim Fakültesi  yanlış cevapların doğru cevapları götürme uygulamasını yapacağız. Bu değişiklik  sadece bizde değil., tüm Açıköğretim Fakülteleri tarafından uygulanacaktır.”

Kayit yenileme öncesi değilde  sonrası bu açıklamanın yapılması ayrı bir soru olarak bir kenarda dursa da demek oluyor ki artık Anadolu Üniversitesi ve diger tüm Açıköğretim  üniversiteleri bu uygulamayı kullanacak…

Anadolu AÖF 4 yanlışın 1 doğruyu silmesi hakkında Resmi Açıklama 19.10.2016 tarihinde internet sitesinden yayınlamıştır.

Duyuru şu şekildedir;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 29/03/2016 tarihli ve 75850160-106-E.26361 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.
Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye’nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.
Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.