Animasyon Bölümü

Animasyon

Animasyon bölümü ,Animasyon Yönetimi puanları ,Animasyon iş imkanları ve maaşları hakkında bilgi

Kısaca
Turizm Animasyonu Programı, turizm işletmelerinde müşterileri dinlendirmek ve eğlendirmek suretiyle turistlerin işletmeye tekrar gelmelerini sağlayabilecek nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kişisel Özellikler

Turizm Animasyonu programında okumak isteyenlerin, tiyatro yeteneği bulanan, sosyal psikoloji bilimine ilgi duyan, insanlarla iyi iletişim kurabilen çok dikkatli ve düzenli, fiziksel özrü bulunmayan, dış görünüşüne özen gösteren, yabancı dil öğrenmeye yatkın kişiler olmaları gerekir.

Dersler ve Eğitim Süreleri

Programın öğretim süresi 4 yıldır. Turizm Animasyonu programında, konuşma sanatı ve tekniği, sanat tarihi, san-solfej, iletişim psikolojisi, hareketli ritim ve dans eğitimi, temel jimnastik, halkla ilişkiler, ilkyardım, animasyon, sanat sosyolojisi, halk oyunları, aerobik-step, tiyatro tarihi, fizyoloji, çocuk-genç-yaslılarda spor gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.

Sosyal Statü ve Ünvanlar
Mezunlar turizm işletmelerinde ?Animatör? unvanı ile çalışırlar.

Çalışma Sahaları
?Turizm Animasyonu Programı?ndan mezun olan ?Animatörler? çeşitli turistik tesisler ve Animasyon ajanslarında, organizasyon şirketlerinde, Anaokulu ve ilköğretim kurumlarında( Çocuk animasyonu), Şov sektöründe (TV, eğlence mekânları vs.) kısacası ?Eğlendirme? işinin kapsadığı tüm alanlarda ehil olarak çalışma yetkisine sahip olurlar.