Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında Bilgi  

Abdullah Gül Üniversitesi hangi bölümler var , Abdullah Gül Üniversitesi taban puanları ve sıralamaları nedir ? Abdullah Gül Üniversitesi okuamak için gerekli şartlar ,üniversite adresi ulaşım olanakları , üniversitede konaklama yurt bilgileri ,Abdullah Gül Üniversitesi Şikayet istek ve önerileriniz için bilgiler içerir.

Üniversite seçimi, kişinin hayatı boyunca psikolojik iyi olma halini, mutluluk ve doyum hislerini belirleyen başlıca etmenlerden biridir. Kişi, sahip olduğu meslek aracılığıyla kendisini ifade edebildiğinde, üretken olabildiğinde, yaptığı işi anlamlı ve kendisine uygun bir tercih olarak gördüğünde, iş yaşamında başarı elde edebilir ve yükselebilir, hayattan zevk alabilir ve huzurlu, mutlu bir yaşam sürdürebilir. Tersi durumda ise, kişinin iş yaşamında isteksizlik, motivasyonsuzluk, tükenmişlik gibi olumsuz hisler ve durumlarla karşılaşması olasıdır. Bu ise hem işyerindeki performansı olumsuz yönde etkileyebilir, hem de kişinin genel anlamda yaşam doyumunu azaltabilir. Bu nedenle, kişinin meslek ve üniversite seçiminde dikkatli olması ve kendisini mutlu edecek bir kariyere yönelmesi bu doğrultuda üniversite seçimini dikkatlice yapması önemlidir.

Tarihçe
Abdullah Gül Üniversitesi 2010 yılında kurulan Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biri.

Kısaca
Abdullah Gül Üniversitesi 2010 yılında, Erciyes Dağı’nın, Kapuzbaşı Şelaleleri’nin ve yüzlerce çeşit kuşun yaşadığı Sultan Sazlığı’nın süslediği Kayseri’de kurulmuştur.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi altında açılan programlara 2013-2014 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul eden üniversite Türkiye’nin ikinci vakıf destekli devlet üniversitesi olarak dikkati çekiyor.

Konum ve Yerleşke
Abdullah Gül Üniversitesi ana kampüsü olan Mimar Sinan Kampüsü, Kayseri şehir merkezinin 14 km uzağında kurulmaktadır. Eğitim öğretimin başladığı Sümer Kampüsü ise araç trafiğine kapalı olarak 180 dönüm yeşil alan içerisinde  bir kampüs yaşamı sunuyor

Kampüs Hayatı
180 dönümlük yeşil alan üzerine kurulu Sümer Kampüsü öğrencilere stresten uzak bir kampüs yaşamı sunuyor. Şehir merkezindeki kampüs, modern ve güncel tasarımı ile uluslararası mimari ödüller de almış durumda.

Öğrenci Yaşamı
Öğrenciler, “Gençlik Programı” ile birlikte etkin bir kampüs yaşamı deneyimleyebiliyor. Kampüste yer alan ana konferans salonu, üç bağımsız ve birleştirilebilen çalıştay salonu ve geniş bir fuayeden oluşan etkinlik alanı ile öğrenci merkezlerini bilimsel, sanatsal veya kültürel etkinliklere açık. Sümer Kampüsü’nün yanındaki futbol, basketbol, tenis, okçuluk ve yüzme havuzlarının yanında kampüs binaları içinde fitness merkezleri de öğrencilerin kullanımına açık.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi adres telefon ve iletişim bilgileri;

    www.agu.edu.tr
Email
    [email protected]
Telefon
    0.352.224 88 00
Adres
    Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü Barbaros Mah. Erkilet Bulvarı 38080 Kocasinan / Kayseri